Jak działają automatyczne systemy bram wjazdowych?

Ręcznie otwierane bramy są stosowane coraz rzadziej. Wypierają je modele sterowane automatycznie. Dawniej kojarzyły się z czymś luksusowym, dziś są ogólnie dostępne. Tego typu bramy są intuicyjne, praktyczne i łatwe w obsłudze. Kierowca, wyjeżdżając przez bramę, nie musi wysiadać z auta, co jest wygodne szczególnie przy brzydkiej pogodzie. Bramy automatyczne mają również szereg innych zalet.

Sposób działania bram automatycznych

Występują dwa główne typy bram automatycznych — przesuwane i skrzydłowe. Przesuwane składają się ze skrzydła i rolek, dzięki którym skrzydło się przesuwa w bok. Bramy skrzydłowe rozchylają się w stronę posesji. W przypadku takiej bramy każde skrzydło ma osobny siłownik. Aby brama mogła się otworzyć, potrzebny jest napęd. Kolejny niezbędny element to fotokomórka. Ona odpowiada za rejestrowanie i nadawanie sygnału z odbiornika oraz nadajnika. W chwili, w której użytkownik bramy wciska przycisk np. na pilocie, nadajnik wysyła do odbiornika sygnał.
Napędy są dobierane pod kątem typu, ciężaru i rozmiaru bramy, częstotliwości pracy oraz oczekiwanej szybkości działania.
Osoby zainteresowane automatyką bram wjazdowych w Bielsku Podlaskim zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.

Jak można sterować automatyczną bramą?

Sterować bramą można na kilka sposobów. Jednym z bardziej popularnych jest pilot działający w obszarze do ok. 200 metrów.
Coraz częściej jednak stosuje się bardziej nowoczesne metody sterowania. Możliwe jest otwieranie bramy z poziomu domofonu, klawiatury kodowej przy bramie, odciskiem palca, czytnikiem kart, przyciskiem znajdującym się w domu oraz aplikacją w telefonie. To ostatnie pozwala na otwieranie bramy, kiedy jest się daleko od niej, np. gdy kurier ma dostarczyć paczkę podczas nieobecności domowników.