Strona główna » Kamery, domofony, wideodomofony

Kamery

Monitoring to skutecznie i powszechnie stosowany system zabezpieczający nasze mienie nie tylko w większych czy mniejszych przedsiębiorstwach, ale również w domach prywatnych. Często taki system bywa elementem systemu alarmowego.

Istnieją trzy rodzaje systemów monitoringu – a co za tym idzie odpowiednich dla nich kamer:

  • Analogowy – co prawda praktycznie już nie stosowany, ponieważ posiada ograniczone możliwości jeśli chodzi o rozdzielczość i analitykę obrazu.
  • HD – system używany w telewizji przemysłowej, który pozwala na uzyskanie rozdzielczości obrazu Full HD wykorzystując przy tym dotychczasową instalację systemów analogowych.
  • IP – taki system pozwala uzyskać obraz o wiele lepszy niż w systemie analogowym – rozdzielczość rzędu 1,3Mpx, 2Mpx, 3Mpx i 5Mpx 8Mpx. Nawet jedna kamera IP wystarczy, aby obserwować rozległy teren. Ponadto, dzięki kamerom IP system ten umożliwia identyfikację twarzy, numerów rejestracyjnych pojazdów i innych detali.
  • Każdy system kamer ma możliwość zdalnego podglądu przez komputer, tablet lub smartfon, potrzebne jest jedynie połączenie rejestratora z internetem.

Domofony, wideodomofony

Zarówno domofony, jak i ich ulepszone wersje czyli wideodomofony mogą stanowić praktyczny i funkcjonalny system kontroli dostępu do Twojego domu i nie tylko. Dzięki ich zastosowaniom, łatwo zidentyfikujesz osoby z zewnątrz, które chciałyby dostać się na teren Twojego domu czy podwórka, dlatego podstawową funkcją wideodomofonów jest zapewnienie bezpieczeństwa i komfortu osobom przebywającym wewnątrz pomieszczeń.

Aktualnie wideodomofony skutecznie wypierają z rynku klasyczne domofony. 

Ponadto, coraz więcej modeli wideodomofonów posiada przydatne funkcje takie jak:

  • Zapis obrazów na karcie SD
  • Rejestracja wywołań
  • Nagrywanie filmów
  • Szerszy kąt widzenia
  • Połączenie sprzętu z urządzeniami mobilnymi

Klasyczny zestaw domofonu/wideodomofonu składa się z panelu zewnętrznego, monitora i odpowiedniego zasilacza, który zapewni prawidłowe funkcjonowanie całego systemu oraz otwierania drzwi, furtki czy bramy. Aktualnie wybór monitorów jest bardzo szeroki, po to, aby dopasować go do designu w każdym budynku.

Domofony / wideodomofony, które oferujemy są odporne na warunki pogodowe oraz wszelkie uszkodzenia mechaniczne.

Służymy kompleksową pomocą przy doborze, jak i instalacji domofonów / wideodomofonów.

Kamery i wideodomofony dla firm

W firmach zachowanie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa jest niezwykle istotne. W takich miejscach nie powinny pojawiać się osoby niepowołane. Zastosowanie systemów kamer wpływa na zachowanie prywatności i zmniejszenie ryzyka włamania. Montujemy wideodomofony i kamery zarówno w biurowcach, jak i obiektach przemysłowych czy lokalach usługowych. Dobieramy odpowiednie urządzenia do specyfiki danego budynku i potrzeb jego użytkownika. Korzystamy z jakościowych sprzętów, a jednocześnie staramy się zminimalizować koszty całego przedsiębiorstwa.

Kamery i wideodomofony w obiektach prywatnych

Montujemy też systemy monitorowania w prywatnych budynkach. Pozwalają one na upewnienie się, kto stoi pod drzwiami. Takie kamery sprawdzają się zwłaszcza w przypadku droższych nieruchomości, narażonych na włamania. Zastosowanie monitoringu pozwala na uniknięcie ryzyka wpuszczenia niezaproszonej osoby, a także kontrolowanie podejrzanej działalności podczas nieobecności właściciela.

Kamery montuje się zwłaszcza w wolnostojących budynkach, ale możemy stworzyć sprawnie działający system także na osiedlach czy w obiektach wielorodzinnych. Dopasowujemy dokładną charakterystykę instalacji do typu nieruchomości i potrzeb jej użytkowników. Dostarczamy wszystkie najważniejsze urządzenia na miejsce realizowanych prac. Dzięki temu klient nie musi martwić się koniecznością samodzielnego kompletowania kamer i pozostałych części systemu.

Kompleksowe usługi w Bielsku Podlaskim

Oferujemy kompleksowe usługi, które pozwalają na stworzenie sprawnie działającego systemu od A do Z. Na samym początku odwiedzamy nieruchomość i sprawdzamy, jakie systemy sprawdzą się najlepiej w danym budynku. Dokonujemy niezbędnych pomiarów i tworzymy kompletny projekt. Dobieramy właściwe urządzenia, pochodzące od znanych marek. Takie systemy muszą być bowiem odpowiednio wydajne. Warto pamiętać o zastosowaniu alternatywnej formy zasilania, która zapewni ich funkcjonowanie nawet w sytuacji, gdy zabraknie dostępu do prądu.

Montujemy kamery i wideodomofony w budynku należącym do naszego klienta. Działamy bardzo sprawnie. W większości przypadków nasze działania trwają nie więcej niż kilka godzin. Pozwala to na szybkie zrealizowanie zlecenia i zwiększenie bezpieczeństwa w danym budynku. W naszej firmie pracują specjaliści od instalacji elektrycznych, którzy wiedzą, jak poprawnie podłączyć wszystkie urządzenia i pozostałe elementy. Takie osoby dysponują także odpowiednimi uprawnieniami. Mogą więc dokonać niezbędnych wpisów w dokumentacji, potwierdzających wykonane czynności.

Indywidualne systemy kamer

Przygotowujemy systemy kamer dostosowane do parametrów danej nieruchomości. Skupiamy się na jej metrażu i otoczeniu. Jeśli w danym budynku znajduje się system fotowoltaiki, możemy podłączyć do niego kamery i wideodomofony. W niektórych obiektach stosuje się także inteligentne systemy, które można zintegrować, by zapewnić jeszcze większą funkcjonalność. Zawsze wykonujemy dokładne pomiary, zanim przejdziemy do etapu projektowego. Wyliczamy cennik usług dopiero po zapoznaniu się ze szczegółami zlecenia i osobistej wizycie na terenie nieruchomości. Zapraszamy do współpracy.