Kamery

Monitoring to skutecznie i powszechnie stosowany system zabezpieczający nasze mienie nie tylko w większych czy mniejszych przedsiębiorstwach, ale również w domach prywatnych. Często taki system bywa elementem systemu alarmowego.

Istnieją trzy rodzaje systemów monitoringu – a co za tym idzie odpowiednich dla nich kamer:

  • Analogowy – co prawda praktycznie już nie stosowany, ponieważ posiada ograniczone możliwości jeśli chodzi o rozdzielczość i analitykę obrazu.
  • HD – system używany w telewizji przemysłowej, który pozwala na uzyskanie rozdzielczości obrazu Full HD wykorzystując przy tym dotychczasową instalację systemów analogowych.
  • IP – taki system pozwala uzyskać obraz o wiele lepszy niż w systemie analogowym – rozdzielczość rzędu 1,3Mpx, 2Mpx, 3Mpx i 5Mpx 8Mpx. Nawet jedna kamera IP wystarczy, aby obserwować rozległy teren. Ponadto, dzięki kamerom IP system ten umożliwia identyfikację twarzy, numerów rejestracyjnych pojazdów i innych detali.
  • Każdy system kamer ma możliwość zdalnego podglądu przez komputer, tablet lub smartfon, potrzebne jest jedynie połączenie rejestratora z internetem.

Domofony, wideodomofony

Zarówno domofony, jak i ich ulepszone wersje czyli wideodomofony mogą stanowić praktyczny i funkcjonalny system kontroli dostępu do Twojego domu i nie tylko. Dzięki ich zastosowaniom, łatwo zidentyfikujesz osoby z zewnątrz, które chciałyby dostać się na teren Twojego domu czy podwórka, dlatego podstawową funkcją wideodomofonów jest zapewnienie bezpieczeństwa i komfortu osobom przebywającym wewnątrz pomieszczeń.

Aktualnie wideodomofony skutecznie wypierają z rynku klasyczne domofony. 

Ponadto, coraz więcej modeli wideodomofonów posiada przydatne funkcje takie jak:

  • Zapis obrazów na karcie SD
  • Rejestracja wywołań
  • Nagrywanie filmów
  • Szerszy kąt widzenia
  • Połączenie sprzętu z urządzeniami mobilnymi

Klasyczny zestaw domofonu/wideodomofonu składa się z panelu zewnętrznego, monitora i odpowiedniego zasilacza, który zapewni prawidłowe funkcjonowanie całego systemu oraz otwierania drzwi, furtki czy bramy. Aktualnie wybór monitorów jest bardzo szeroki, po to, aby dopasować go do designu w każdym budynku.

Domofony / wideodomofony, które oferujemy są odporne na warunki pogodowe oraz wszelkie uszkodzenia mechaniczne.

Służymy kompleksową pomocą przy doborze, jak i instalacji domofonów / wideodomofonów.