Panele fotowoltaiczne wytwarzają prąd stały, dlatego trzeba zainstalować odpowiedni falownik, który zmienia prąd paneli fotowoltaicznych na prąd zmienny.

Nie dość, że instalacja fotowoltaiczna przyczynia się do zakończenia problemów z wysokimi rachunkami za prąd, to jest przy tym rozwiązaniem ekologicznym ze względu na brak emisji dwutlenku węgla.

Samo korzystanie z fotowoltaiki jest darmowe i długotrwałe.

Wyróżnia się dwa rodzaje instalacji fotowoltaicznych ze względu na sposób wykorzystywania energii elektrycznej:

  • on-grid – instalacja podłączona do sieci. Możliwe jest bieżące wykorzystywanie energii elektrycznej, a nadwyżki prądu można magazynować w akumulatorach lub sprzedać do sieci korzystając przy tym z net meteringu
  • off-grid – instalacja nie jest podłączona do sieci. Przy nadwyżkach energii elektrycznej nie ma możliwości jej sprzedaży, aczkolwiek można zgromadzić energię w akumulatorach, aby skorzystać z niej w późniejszym czasie, rozwiązanie to jest bardzo rzadko stosowane z powodu wysokich kosztów instalacji magazynu energii czyli akumulatorów.

 

Etapy założenia instalacji fotowoltaicznej:

  1. Wybór, projekt instalacji fotowoltaicznej
  2. Montaż paneli fotowoltaicznych
  3. Podłączenie inwerterów fotowoltaicznych
  4. Uruchomienie instalacji
  5. Przygotowanie dokumentacji zgłoszeniowej instalacji do PGE

Oferujemy:

  • Doradztwo, wycena, projekt instalacji fotowoltaicznych z ewentualnym uzgodnieniem PPOŻ
  • Profesjonalny montaż instalacji fotowoltaicznych
  • Pomoc przy formalnościach w Zakładzie Energetycznym
  • Doradztwo oraz pomoc w kwestiach dofinansowania

Co zyskasz?

  • Mniejsze rachunki za prąd – oszczędzisz pieniądze
  • Ekologia – przyczynisz się do redukcji smogu i poprawy powietrza
  • Magazynowanie energii – nadwyżki prądu wykorzystasz w przyszłości
  • Ulga podatkowa – inwestycję w fotowoltaikę odpiszesz od podatku dochodowego
  • Projekt, montaż, serwis w jednym miejscu – oszczędzisz czas

Komponenty o najwyższej jakości

W swojej ofercie posiadamy najwyższej klasy:

  • Inwertery marek Huaweii, Sofar Solar, Solaredge
  • Moduły fotowoltaiczne (panele) marek JA SOLAR, Q.CELLS, RISEN
  • Zabezpieczenia przeciwprzepięciowe marki OBO i DEHN
  • Okablowanie LAPP KABEL
  • Akcesoria połączeniowe MULTI-CONTACT
  • Konstrukcje pod panele marki CORAB

Wypełnij formularz aby uzyskać szybką wycenę instalacji fotowoltaicznej.

    Wysokość Twoich miesięcznych rachunków za prąd *

    Miejsce instalacji *

    Rodzaj pokrycia dachu *

    Lokalizacja instalacji *

    Imię i nazwisko *

    Twój E-mail *

    Telefon *

    Skontaktujemy się z Tobą aby przedstawić ofertę.

    Polityka prywatności *

    Z.I.P.E. – Energia najlepsza pod słońcem!

    Fotowoltaika w Bielsku Podlaskim, czyli oszczędność

    Fotowoltaika zapewnia przede wszystkim oszczędność. W przypadku budynków mieszkalnych wynosi ona kilkaset złotych miesięcznie. W obiektach należących do firm ta oszczędność jest jeszcze większa. Energia wykorzystywana do zasilania wszystkich najważniejszych maszyn i systemów jest pozyskiwana ze słońca. W systemach fotowoltaicznych zamienia się ją na prąd, co pozwala na korzystanie z niej w sposób bezpieczny dla wszystkich urządzeń znajdujących się w budynku, a także poza nim.

    Instalacje fotowoltaiczne kosztują od kilkudziesięciu do nawet kilkuset tysięcy złotych, w zależności od liczby zastosowanych paneli, ich mocy i ewentualnych akumulatorów. Koszt ten może jednak bardzo szybko się zwrócić. Fotowoltaika zapewnia wysoką oszczędność, zwłaszcza gdy na terenie obiektu znajduje się wiele urządzeń zasilanych prądem. Tworzymy takie instalacje zarówno na potrzeby osób prywatnych, jak i firm, w przypadku których zużycie prądu jest naturalnie większe.

    Instalacje fotowoltaiczne dla firm

    Nasza oferta obejmuje m.in. instalacje fotowoltaiczne dla firm. W przedsiębiorstwach zużycie prądu zwykle jest znacznie większe niż w domach. W takich miejscach stosuje się zarówno klasyczne panele montowane na dachach, jak i te gruntowe. Wszystko zależy od orientacji nieruchomości względem kierunków świata i indywidualnych potrzeb inwestora. Dobieramy moc instalacji w taki sposób, by pokrywała ona zapotrzebowanie na prąd. Jeśli nie jest możliwe zaspokojenie go w stu procentach, system fotowoltaiczny może posłużyć jako uzupełnienie i częściowe obniżenie kosztów eksploatacji budynku. Pomagamy właścicielowi nieruchomości zdecydować, jaki typ instalacji zamontujemy. Inwestor może bowiem postawić na systemy oddające nadwyżki prądu do sieci, a także te, które gromadzą je we własnych akumulatorach.

    Instalacje fotowoltaiczne dla prywatnych użytkowników

    Instalacje fotowoltaiczne są chętnie wybierane także przez właścicieli domów mieszkalnych. W takich miejscach wystarczy zaledwie kilka paneli, by zaspokoić całe zapotrzebowanie na prąd. Systemy te bardzo często montuje się na dachach domów. Niekiedy stawiają na nie również właściciele mieszkań, którzy chcą stworzyć system w wersji mini na swoim balkonie. Opcji jest wiele, a oszczędność wynikająca z zastosowania tego rozwiązania sprawia, że z roku na rok cieszy się ono jeszcze większym zainteresowaniem. Sprzyja temu też fakt, że państwo oferuje atrakcyjne dotacje na stworzenie instalacji. Systemy fotowoltaiczne są bowiem ekologiczne i nie powodują dodatkowego zanieczyszczenia powietrza, jak ma to miejsce w przypadku spalania tradycyjnych paliw.

    Systemy fotowoltaiki pozwalają na połączenie z wieloma innymi instalacjami pojawiającymi się w budynku. Mogą zasilać kamery i wideodomofony, alarmy czy elementy wchodzące w skład inteligentnego domu. Na etapie projektowania instalacji dbamy o to, by możliwe było jej połączenie z innymi elementami wykorzystywanymi w danym budynku. Fotowoltaika staje się bowiem popularnym wyborem w przypadku domów pasywnych, w których królują inteligentne rozwiązania.