Strona główna » Smart Home – Inteligentny Dom

Smart Home – warto wiedzieć

Smart Home to zbiór urządzeń połączonych w jeden, scalony system. Nie ma limitu co do liczby i zakresu podłączonych instalacji – wszystko zależy od Twoich potrzeb, preferencji i przede wszystkim wyobraźni. W Inteligentnym Domu możesz sterować wybranymi urządzeniami przy pomocy telefonu, tabletu, jednego lub kilku paneli sterujących. Co więcej, dzięki odpowiednim komponentom system Smart Home dostosuje się do wykonywanych przez Ciebie czynności – np. zgasi światła w konkretnych pomieszczeniach, ale również weźmie pod uwagę warunki na zewnątrz – np. dostosuje temperaturę w danych pomieszczeniach, dostosuje oświetlenie do pory dnia lub natężenia światła w pomieszczeniu, a  także w razie potrzeby zamknie i otworzy rolety.

Rodzaje systemu inteligentnego domu:

  • przewodowe – za pośrednictwem kabli internetowych LAN, przełączników switch, paneli sterujących oraz modułów wykonawczych
  • bezprzewodowe – za pośrednictwem wi-fi, bluetooth lub z-wave

Inteligentny Dom – zalety:

  • Oszczędność czasu – większy komfort
  • Obniżenie rachunków za prąd lub ogrzewanie dzięki odpowiedniemu ustawieniu poszczególnych układów
  • Rozsądne wykorzystanie energii
  • Możliwość zaprogramowania oświetlenia czy ogrzewania wg swoich potrzeb
  • Nowoczesny design
  • Integracja z systemem alarmowym

Pełna kontrola, oszczędność, komfort i bezpieczeństwo na wysokim poziomie

Z.I.P.E. Sp. z o.o.

System smart home dostosowany do Twoich potrzeb

Przygotowujemy systemy smart home w Bielsku Podlaskim i okolicach, które są idealnie dopasowane do potrzeb danego użytkownika. Wybieramy pożądane przez Ciebie funkcje, a także staramy się zaprojektować instalację w taki sposób, by możliwe było zachowanie jej pełnej wydajności i ograniczenie kosztów związanych z całym przedsięwzięciem. Nasi specjaliści odwiedzają miejsce, w którym realizują zlecenie, a także dokonują odpowiednich pomiarów. To klient może zdecydować o systemach zastosowanych w budynku. Działamy w oparciu o najnowsze technologie, zapewniając funkcjonalność i łatwość korzystania z systemów domowych.

Kiedy sprawdzi się system inteligentnego domu?

System inteligentnego domu to dobry wybór dla osób, które cenią sobie zwłaszcza wygodę. W ten sposób możliwe jest łatwe sterowanie najważniejszymi instalacjami w budynku, z poziomu specjalnych paneli czy nawet smartfona. Co więcej, wiele systemów wchodzących w skład smart home można podłączyć również do instalacji fotowoltaicznej. Pozwala to na korzystanie z nich w darmowy sposób – bez pobierania prądu z sieci, a jedynie przekształcając w niego energię pochodzącą ze słońca.

Systemy smart home są chętnie wybierane przez miłośników nowoczesnych rozwiązań. To także sposób na ograniczenie kosztów związanych z eksploatacją nieruchomości. Początkowy wydatek na stworzenie instalacji jest spory, jednak w późniejszym czasie można cieszyć się komfortem i ograniczeniem zużycia prądu. Smart home to domena inteligentnych, nowoczesnych budynków zamieszkiwanych przez osoby, które kochają innowacyjne rozwiązania.