Produkcja energii, moc instalacji, warunki formalne / Fotowoltaika

instalator paneli fotowoltaicznych

Kolejny ebook już do pobrania!

W najnowszym wydaniu naszego poradnika znajdziesz informacje na temat produkcji energii, mocy instalacji oraz poznasz kwestie dotyczące wszelkich formalności związanych z podłączeniem fotowoltaiki.

Przyjmuje się, że w warunkach polskich z każdego zainstalowanego 1 kWp powinniśmy uzyskać około 900-1100 kWh energii rocznie. Najlepiej, aby panele zwrócone były na południe. W innym przypadku uzyski będą nieco niższe.

Jeżeli weźmiemy pod uwagę czynniki atmosferyczne, na efektywność pracy całej instalacji fotowoltaicznej wpływa nie tylko ilość promieni słonecznych, ale również temperatura powietrza.

Opłacalność inwestycji w instalację fotowoltaiczną to jedna z najczęstszych obaw wśród osób, które rozważają tego typu inwestycję.

Biorąc pod uwagę ceny energii elektrycznej, okres zwrotu może wynosić mniej niż 10 lat. Co więcej, trwałość dobrze wykonanego systemu fotowoltaicznego to około 20-25 lat użytkowania, co sprawia, że przez wiele lat będziemy mogli cieszyć się darmową energią ze słońca. Okres zwrotu inwestycji zależy od wysokości nakładów finansowych, a także od sposobu finansowania.

Dokładnie wykonana instalacja w oparciu o dobrej jakości komponenty, powinna charakteryzować się długą żywotnością. Wszystkie panele dobrej jakości przechodzą testy na uderzenie gradu oraz testy na obciążenia mechaniczne statyczne. Problemu nie stanowi również śnieg, ponieważ panele wytrzymują nacisk o sile nawet do 900 kg na m2. Bez wątpienia możemy stwierdzić, że instalacje fotowoltaiczne to systemy bezobsługowe i nisko awaryjne. Rozwiązania dostępne obecnie na rynku są projektowane w taki sposób, aby działały sprawnie przez ponad 20 lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *